Виплати ВПО в липні — що зміниться наступного місяця

У липні 2024 року внутрішньо переміщені особи (ВПО) продовжуватимуть отримувати виплати, якщо вони були автоматично призначені або якщо була подана заява на їх продовження. В цьому місяці переселенці також матимуть можливість отримати субсидії на житло та фінансову підтримку від благодійних організацій.

Виплати ВПО в Україні

Виплати ВПО у липні

У липні платежі продовжаться для тих переселенців, яким допомога була призначена автоматично, а також для тих, хто отримав схвалення своїх заяв на продовження.

Згадаємо, що з першого березня 2024 року ВПО, які отримували допомогу протягом одного чи двох років, мали продовження виплат на шість місяців з урахуванням певних умов. Перевагу в перепризначенні допомоги мали особи, що не мають можливості працювати, опікуються дітьми, тяжко хворими, мають інвалідність, або живуть з низькими чи відсутніми доходами (більше інформації — за посиланням).

Отже, деяким переселенцям виплати були продовжені автоматично, інші мусили подати заяви до соціальних служб або ЦНАП для продовження.

Допомога для осіб, що проживають в Україні та мають статус внутрішньо переміщених осіб, складає:

  • для осіб з інвалідністю та дітей — 3000 грн;
  • для інших осіб — 2000 грн.

Отримувати гроші можна 15-го та 28-го числа кожного місяця.

Правила надання тимчасового житла ВПО у липні

Уряд ухвалив зміни до постанови Кабінету Міністрів від 1 вересня 2023 року № 930 «Деякі питання функціонування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб».

Основні зміни включають:

  • Продовження терміну до 1 січня 2025 року для приведення приміщень у відповідність із мінімальними вимогами.
  • Можливість поселення ВПО на 60 днів за відсутності документів, що посвідчують особу (раніше цей термін складав 30 днів).
  • Дозвіл облаштовувати місця тимчасового проживання (МТП) для ВПО в нежитлових приміщеннях, таких як готелі та гуртожитки.
  • Заборону виключення з переліку МТП тих місць, які були відремонтовані за рахунок міжнародних донорів, що запобігає безпідставному виселенню ВПО.

Новий вид допомоги для ВПО

У липні 2024 року внутрішньо переміщені особи зможуть отримати новий тип державної підтримки — субсидію на оренду житла.

Ця субсидія буде унікальною, оскільки вона враховуватиме вартість оренди в конкретному регіоні чи місті. Розмір субсидії буде залежати:

  • від кількості осіб у складі домогосподарства, яке орендує житло;
  • від доходів домогосподарства та його здатності самостійно оплачувати оренду (чим нижчі доходи, тим більший відсоток вартості оренди покриватиме субсидія)
  • Внутрішньо переміщені особи (ВПО) будуть платити за оренду житла не більше 20-30% від сімейного доходу, а решту коштів надаватиме держава. При розрахунку субсидії враховуватиметься 13,5 кв. м житлової площі на кожного члена домогосподарства, а також загальна площа для всіх.

Допомога ВПО від благодійних організацій у липні

Внутрішньо переміщені особи та ті, хто постраждав від воєнних дій, можуть отримати фінансову підтримку від міжнародних організацій у Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській, та Харківській областях.

Заявки можуть подавати особи чи сім’ї, які не отримували допомогу від благодійного фонду «Право на захист» та в даний час не отримують її від інших міжнародних організацій.

Кандидати мають відповідати певним критеріям вразливості. Більше інформації можна знайти за вказаним посиланням.

Сума допомоги складає 3 600 грн на особу щомісяця та охоплює тримісячний період, тож загальна сума допомоги для кожного члена сім’ї становить 10 800 грн. Допомога буде виплачена одноразово за весь тримісячний період.

Зазначимо, що у 2024 році багатьох ВПО позбавили житлових виплат через зміни у вимогах. Однак, за певних умов, можливо відновити ці виплати.