Прокурор Хмельницької області, Олексій Олійник, та 48 інших прокурорів цього регіону отримали документи на другу групу інвалідності. Ці документи їм виписала Тетяна Крупа, керівниця Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи, яка підозрюється у незаконному збагаченні. Про це 16 жовтня повідомив Юрій Бутусов, головний редактор «Цензор.НЕТ».
На часі — У Львові пенсіонер поширював в соцмережі комуністичну символіку — його покарав суд
За інформацією журналіста, місцева прокуратура, відповідальна за дотримання законності, не допомагала у викритті Крупи, оскільки була причетна до її схем. Додатково, Бутусов зазначає, що прокурори протягом багатьох років «отримували та продовжують отримувати від держави пенсії за інвалідність» на підставі рішень сина Крупи, Олександра Крупи, який керував управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (його звільнення стало відомо 11 жовтня).
«Цензор.НЕТ» назвало з посиланням на джерела прізвища всіх 49 прокурорів, у яких, за даними Бутусова, є інвалідність, і підкреслило, що список не остаточний.
Зокрема, лише подружжя обласного прокурора Олійника (Олексій і його дружина Ірина), за даними журналістів, «отримало 2,5 млн грн із грошей пенсіонерів».
«З усіх керівників Хмельницької обласної прокуратури та її структурних підрозділів, пенсію на умовах Крупи не оформив лише один прокурор – Олександр Гончар, начальник Кам’янець-Подільської окружної прокуратури. […] Важко оцінити масштаби видачі інвалідних свідоцтв та пенсій у прокуратурі, адже інвалідність оформлена не тільки на прокурорів, але й на їхніх близьких родичів, які не працювали в прокуратурі», – йдеться у повідомленні.
hromadske зазначило, що в матеріалі «Цензор.НЕТ» спочатку було написано про 50 прокурорів із Хмельницької області, у яких нібито оформлена інвалідність, але пізніше видання лишило 49.
В тему — Депутати з фракції «Слуга Народу» переправляли ухилянтів за кордон
Після появи інформації Бутусова Офіс генерального прокурора оголосив у Telegram про проведення службового розслідування.
У відповідь на поширення інформації про надання груп інвалідності п’ятдесяти прокурорам Хмельницької обласної прокуратури, генеральний прокурор видав наказ про службове розслідування. Це розслідування буде включати перевірку не тільки згаданої обласної прокуратури, але й інших прокурорських органів, – повідомляється у пості.
В ОГПУ підкреслили, що службова комісія «вже розпочала збір інформації й документів для з’ясування цих обставин».