Руйнування будинку в Бєлгороді — хто винен ?

Розслідувальна група Conflict Intelligence Team вважає, що версія міністерства оборони рф про руйнування під’їзду багатоповерхівки в Бєлгороді 12 травня фрагментом збитої української ракети «Точка-У» є неправдоподібною.

Засновник CIT Руслан Левієв заявив на YouTube-каналі журналіста Майкла Накі, що, ймовірно, будинок був пошкоджений російським боєприпасом у понеділок, 13 травня.

Аналізуючи фото- та відеоматеріали з Бєлгорода, слідчі прийшли до висновку, що із високою ймовірністю удар по будинку було завдано з північно-сходу.

Левієв зазначив, що напрямок удару підтверджується тим, що вікна на північно-східній стороні будівлі вибиті, тоді як вікна, що виходять на Україну, залишились непошкодженими.

«Гіпотеза про те, що ракета української «Точки-У» могла змінити свою траєкторію через вплив ППО та влучити в будинок з цього боку, здається нам неправдоподібною», — підкреслив засновник CIT.

«З урахуванням напрямку прильоту, однією з найочевидніших версій є влучання зенітної керованої ракети, наприклад, від комплексу С-300. Характерних слідів розльоту осколків може бути не видно через масштаби обвалу. Ми допускаємо, що бойової частини такої ракети може виявитися достатньо для обвалу під’їзду», — сказав Левієв.

Інша «досить очевидна версія», за словами засновника CIT, полягає у непередбаченому скиданні авіаційної бомби ФАБ-250 або ФАБ-500 з універсального модуля корекції та планування (УМПК). «Цю версію підтверджує інформація про запуск плануючих авіабомб у Харківській області незадовго до вибуху», — зазначив він.

«Встановити напевно, який боєприпас вдарив по будинку, поки що неможливо, проте, найімовірніше, це сталося через дії російської сторони», — резюмував Левієв.

Під час обвалу під’їзду в Бєлгороді загинуло 15 осіб

Співробітники міністерства з надзвичайних ситуацій (МНС) росії завершили пошуково-рятувальні роботи на місці обваленого під’їзду в Бєлгороді. Рятувальники дістали з-під бетонних завалів 32 людини — 17 із них вдалося врятувати, 15 загинули, повідомили у російському МНС.

Міністерство оборони рф нещодавно розповсюдило заяву, в якій стверджувалося, що нібито українські сили обстріляли Бєлгород, використовуючи ракетний комплекс «Точка-У», системи залпового вогню «Вільха» та RM-70 «Вампір». За їхніми твердженнями, уламки однієї з збитих ракет «Точка-У» пошкодили житловий будинок.

Джерело — Будинок у Бєлгороді зруйнував боєприпас РФ