Кількість українців, які оновили свої дані військового обліку через додаток «Резерв+», наближається до півтора мільйона осіб.
У Міністерстві оборони спростували п’ять найпоширеніших міфів та неправдивих тверджень про мобільний додаток для військовозобов’язаних і резервістів «Резерв+».
Заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко дала відповіді на найпоширеніші запитання.
Міф 1: Додаток не має правового статусу і не згадується в законодавстві.
Черногоренко зазначила, що електронний кабінет військовозобов’язаного реалізований у вигляді додатку «Резерв+».
Функціонування додатку регулюється постановою Кабінету Міністрів від 10 травня 2024 року та наказом міністра оборони про створення інформаційно-комунікаційної системи доступу до електронного кабінету військовозобов’язаного.
Міф 2: Додаток некоректно працює, оскільки відображає неправильні дані.
Заступниця міністра пояснила, що «Резерв+» отримує дані з реєстру «Оберіг», де можуть бути помилки через людський фактор.
Наразі Міноборони працює над запуском функції повідомлення про проблеми безпосередньо через додаток.
«Завдяки додатку ми виявили проблему – безпідставно в розшуку перебувало 710 000 громадян. Ми виправили ці помилки, і громадяни отримали електронні листи та push-повідомлення про оновлений статус у додатку», – сказала Черногоренко.
Міф 3: Дані військовозобов’язаних вже в мережі – правда чи фейк?
Черногоренко підкреслила, що це фейкова інформація та дезінформація від ворога.
Вона запевнила, що громадяни, чиї дані нібито «гуляють» мережею, ніколи не входили в «Резерв+».
«Витік даних неможливий. ‘Резерв+’ лише використовує дані з реєстру ‘Оберіг'», – запевнила заступниця міністра.
Вона також пояснила, що реєстр не зберігає інформацію про військові частини та актуальні звання військових, це лише реєстр військовозобов’язаних, призовників та резервістів, і доступ до нього є обмеженим.